קרן הקולנוע הישראלי הוקמה בשנת 1979, מטרתה הייתה לקדם ולעודד יצירה ועשייה של קולנוע עלילתי ישראלי. בחודש מאי 2019 נבחר עורך דין יורי גיא רון לכהן כחבר הוועד המנהל של קרן הקולנוע הישראלי.

תפקידי הקרן:

הקרן אחראית על יצירת תנאים שבזכותם יוכלו היוצרים הטובים ביותר להביא את קולם המיוחד למסך ובזכות כך הקרן מעודדת את חופש היצירה, וגורמת לכך שתיווצר עשייה עשירה שתביא מגוון רחב של סיפורים שמטיבה ואף מביאה לידי ביטוי את העושר התרבותי הנמצא בחברה הישראלית.

בנוסף הקרן הישראלית מעודדת אירועים ופעולות אשר עוזרים לפיתוח קשרים עם מפיצים, מפיקים ויוצרים מארצות שונות ואף תומכת בהפצתם של סרטים ישראליים ברחבי העולם.

במהלך השנה הקרן תמוכת ומשקיעה מכספה בהפקתם של כ – 15 סרטי עלילה חדשים, יעודם של סרטים אלו הוא להקרנה בבתי הקולנוע, בנוסף לכך הקרן אף משקיעה בפיתוחם של כעוד 30 תסריטים.

במהלך כל שנותיה הקרן תמכה בכ – 350 סרטים עלילתיים, רבים מסרטים אלו הפכו לאבדני יסוד במסגרת התרבות הישראלית. ההוויה המאפיינית את הישראליות באה לידי ביטוי בצורה נכבדת בסרטים אלו אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מהחוויה הישראלית.

הקרן הישראלית לקולנוע שמה לנגד עייניה חשיבות רבה לפיתוח תרבות הצפייה בסרטים ישראליים, ואף יוזמת פעולות הנועדות לקרב את הקהל הישראלי לצפות בקולנוע הישראלי. מטרתה העיקרית של הקרן בעזרת פעולות אלו היא חשיפת הקולנוע הישראלי לכמה שיותר קהלים מגוונים ברחבי המדינה.

הקולנוע הישראלי בעולם:

הקולנוע הישראלי בא לידי ביטוי לא רק בישראל אלא גם ברחבי הגלובוס. במהלך כל שנה נמכרים במגוון רחב של מדינות בעולם כ – מיליון וחצי כרטיסים המיועדים לצפייה בסרטים הישראלים המוקרנים בבתי הקולנוע ברחבי העולם. אותם סרטים אשר מוקרנים בפסטיבלים החשובים ברחבי העולם מביאים כבוד רב וזוכים בפרסים חשובים.

הגורמים שהביאו לשינוי הגדול שנוצר בקולנוע הישראלי הם: מעמדה בארץ ובעולם של הקרן והניסיון הגדול שהקרן רכשה במהלך שנותיה ובאמצעות הפעילויות שיצרה.

קרן הקולנוע הישראלי תמשיך בפעילותיה המוצלחת כדי לקדם את הקולנוע הישראלי, וכדי שהסיפורים והיוצרים יוכלו לממש את הכישרון והפוטנציאל הנמצא בתוכם.