כבכל שנה, גם בסוף אוגוסט האחרון התקיים באילת פסטיבל הג'אז הידוע, "ג'אז בים האדום". טובי אמני הג'אז צובאים על העיר הדרומית, ממלאים את האוויר החם והמדברי בצלילים מתוקים ומעושנים של מוסיקה מלאת תשוקה ובטכניקה מרהיבה.

הפקה שאין שניה לה

הפסטיבל מארח קשת של אמנים מכל רחבי העולם – ובהפקה מושקעים משאבים רבים ומחשבה קפדנית ביותר. מדובר בפסטיבל הג'אז הוותיק ביותר בישראל המושך אליו מבקרים שוחרי ג'אז ומתעניינים חדשים כבר 32 שנה. הוא שימש במה ליוצרי ג'אז ישראלים רבים שפסטיבל זה שימש להם מקפצה משמעותית והפך אותם לאומנים מוערכים בעלי שם עולמי המופיעים על הבמות הנחשבות ביותר.

חילופי דורות בהנהגת אגודת הידידים

חלק ניכר מהפעילות וההשקעה בפסטיבל מתאפשרים באמצעות אגודת הידידים של פסטיבל הג'אז, אשר מסייעת זה שנים רבות להתנהלותו השוטפת ובגיוס משאבים לקיומו. לאחר שנים רבות בהן כיהן כיו"ר האגודה נשיא בית המשפט העליון בדימוס, השופט מאיר שמגר, לאחרונה מונה לראשות האגודה עו"ד יורי גיא-רון, שהנו ראש לשכת עורכי הדין בעברו וממובילי תחום המשפט האזרחי וזכויות האדם בישראל. עו"ד גיא-רון ידוע כחובב ג'אז אדוק וכעת ישמש כאחד ממובילי הפסטיבל הגדול והחשוב בתחום זה בישראל.

אז מה היה לנו השנה?

בפעם הראשונה בתולדות הפסטיבל, נערכה תחרות סקסופון נושאת פרסים מכובדים בשווי אלפי דולרים, בהיקף בין-לאומי וביוזמתם ותמיכתם של משפחתו של מייקל ברקר, ששימש מנהלו של דאריל פיט. את התחרות ניהלו עו"ד גיא-רון, יו"ר עמותת הידידים של הפסטיבל ואלי דג'יברי, המנהל האמנותי של "ג'אז בים האדום".

מחויבים לדור הבא של הג'אז

כמיטב המסורת, גם השנה קודמה תכנית הצעירים של פסטיבל הג'אז באילת – ואירחה מאות יוצרים צעירים שעושים את צעדיהם הראשונים בז'אנר, אשר זכו לבמה ולהנחיה של אמנים מובילים ובעלי ניסיון רב. נתראה בשנה הבאה!