יורי גיא רון – דבר ראש הלשכה פורום צעירים כנס באילת מרץ 2011

חברות וחברים יקרים,

עורכי הדין הצעירים הם העתיד של המקצוע, ולכן הם אמונים אמון מיוחד על תדמיתו ועל רמתו. הלשכה רואה חשיבות מיוחדת בטיפוח חבריה הצעירים, הן בתחום המשפטי והן במישורים נוספים. לשם כך פועל בלשכה במלוא המרץ, זו השנה הרביעית, פורום מיוחד, בראשות עו"ד פסיכולוג ינון היימן, המיועד כל כולו לדאגה לצרכיהם ולהעשרתם של עורכי הדין הצעירים, המתמחים והסטודנטים למשפטים. הפורום אף יוזם פעילויות פנאי עבורכם, במטרה לגבשכם ולגרום לכם להרגיש שהלשכה היא ביתכם.

במהלך השנה האחרונה קיים פורום עורכי הדין הצעירים פעילויות רבות ומגוונות החל מכנס שנתי באילת, יום השמה גדול לעורכי הדין הצעירים, השתלמויות מקצועיות עם טובי המרצים ועורכי הדין מהשורה הראשונה, פעילויות פנאי, פעילות למען הקהילה ועוד. הפורום ימשיך גם השנה, בתמיכתי המלאה, ליזום פעילויות אלה.

כנס אילת 2011 של פורום הצעירים מתקיים בסימן חגיגות היובל ללשכה. הלשכה, שנוסדה בשנת 1961 כאיגוד מקצועי, הפכה במרוצת השנים ובמיוחד בעשור האחרון לארגון ציבורי חשוב ומרכזי במערכת המשפט, המוביל דעה ומנהל מאבקים ציבוריים להגנה על שלטון החוק וזכויות אדם. הלשכה ואנוכי מקפידים להשמיע קול ברור, כאשר מתבקשת ההגנה על בתי המשפט ועל גורמי אכיפת החוק. במקביל, פועלת הלשכה בכנסת ואל מול הממשלה, באמצעות נציגיה, למניעת הפגיעה בזכויות חשודים ונאשמים במסגרת הצעות חוק. הלשכה תציין את היובל לאורכה של שנת המשפט ועד לסיומה של שנת 2011, בתחילת החורף הבא, בסדרת אירועים, ששיאם באירוע מרכזי בירושלים ב-22/2 בהשתתפותם של נשיא המדינה ויושב ראש הכנסת. מתוכננים אף אירועים רבים נוספים, ובהם אף ישיבת מליאה מיוחדת של הפרלמנט הישראלי לכבודה של הלשכה, השקת "ספר היובל" של הלשכה, עריכת כנס שנתי – כנס ה"יובל", יום עיון מיוחד בכנסת, משפט מבוים חגיגי, שבוע סרטי משפט בסינמטקים ברחבי הארץ, תערוכה נודדת של "עורכי דין יוצרים", תערוכת תמונות מן העבר – "תמונות מוזיאון" של ימי הלשכה ועוד.

אני מבקש לציין לשבח את פעילות הפורום, שהתמקדה זו השנה השניה גם בעשייה למען הקהילה. בחודש אוקטובר 2009 יצא לדרך פרויקט "עורכי דין למען הקהילה", שיזם פורום עורכי הדין הצעירים, במטרה לרתום לעשייה ולמעורבות חברתית, מספר רב ככל הניתן, של עורכי דין, תוך ביצוע פעילויות חברתיות מגוונות, שמטרתן לשרת את הציבור ולתרום לקהילה, לרבות סיוע לילדים בהיבט של חונכות; העברת שיעורים בנושא משפט בבתי ספר ובמרכזים קהילתיים; סיוע לאוכלוסיות מוחלשות ומוגבלות; ליווי כלכלי של משפחות במצוקה; עזרה לקשישים וניצולי שואה; פעולות חד פעמיות של חלוקת מזון, ביקור חולים בבתי חולים וכיו"ב. כ- 300 עורכי דין צעירים כבר התנדבו והשתלבו בפעילויות למען הקהילה. ברכותיי על הפרויקט שאני כה גאה בו ושכבוד נשיאת בית משפט המחוזי מרכז, השופטת הילה גרסטל, מלווה אותו מראשיתו. מחמאות לעורכי הדין גלעד כ"ץ ויניב דרי על הרעיון ועל הביצוע.

"מועדון הצרכנות של הלשכה Members, המונה 46 אלף עורכי דין ו-12 אלף רואי חשבון, מאפשר לנו לנצל את עוצמתנו וכוחנו הצרכני המשותף בכדי לקבל הצעות אטרקטיביות לטובת החברים. לשכת עורכי הדין ומועדון הצרכנות השיגו השנה הנחות משמעותיות לעורכי הדין בתחומים רבים כגון: דלק, נדל"ן, ציוד משרדי, רכב, ביטוחים, כרטיסי אשראי, הטבות בפתיחת חשבון בבנק, תיירות, תרבות ועוד. כרטיס האשראי היוקרתי של מועדון Members מקבוצת ישראכרט הושק בסוף חודש מאי 2010 ומעל- 20,000 כרטיסי אשראי של המועדון הונפקו כבר לחברים (12.2010). סוף סוף חלפו הימים של "מה הלשכה עושה בשבילי". כל מי שרק יצטרף למועדון Members וישתמש בהצעות המועדון לאורך השנה, יחסוך יותר מדמי החבר המשולמים ללשכה.

כולי תקווה, כי תנצלו את הפעילויות שמציע פורום הצעירים, את הפעילויות האחרות שמציעה הלשכה במסגרת הפורומים המקצועיים השונים ובמסגרת מכון ההשתלמות, ואת ההטבות המוצעות לעורכי הדין כולם, עם התייחסות מיוחדת לעורכי הדין הצעירים, במסגרת מועדון הצרכנות של הלשכה. אני מזמין אתכם להצטרף לוועדות השונות הקיימות בלשכה ולהפוך לחלק פעיל בארגון.

חשוב שיהיו לנו פעילות ופעילים צעירים בלשכה צעירה !

בברכה,

עו"ד יורי גיא – רון