יורי גיא רון – דבר ראש הלשכה פורום צעירים 2010

חברות וחברים יקרים,

עורכי הדין הצעירים הם העתיד של המקצוע, ולכן הם אמונים אמון מיוחד על תדמיתו ועל רמתו. הלשכה רואה חשיבות מיוחדת בטיפוח חבריה הצעירים, הן בתחום המשפטי והן במישורים נוספים. לשם כך פועל בלשכה במלוא המרץ, זו השנה השלישית, פורום מיוחד, בראשות עו"ד פסיכולוג ינון היימן, המיועד כל כולו לדאגה לצרכיהם ולהעשרתם של עורכי הדין הצעירים, המתמחים והסטודנטים למשפטים. הפורום אף יוזם פעילויות פנאי עבורכם, לצרכי גיבוש ופיתוח תחושת השתייכות ארגונית.

במהלך השנה האחרונה קיים פורום עורכי הדין הצעירים פעילויות רבות ומגוונות החל מכנס שנתי באילת, יום השמה גדול לעורכי הדין הצעירים, השתלמויות מקצועיות עם טובי המרצים ועורכי הדין מהשורה הראשונה, פעילויות פנאי, פעילות למען הקהילה ועוד. הפורום ימשיך גם השנה, בתמיכתי המלאה, ליזום פעילויות מגוונות ומעשירות.

לצד פעילויות אלה, מתמקדת פעילות הפורום השנה בעשייה למען הקהילה. בחודש אוקטובר האחרון השקנו את פרויקט "עורכי דין למען הקהילה", שיזם פורום עורכי הדין הצעירים, במטרה לרתום לעשייה ולמעורבות חברתית, מספר רב ככל הניתן, של עורכי דין, תוך ביצוע פעילויות חברתיות מגוונות, שמטרתן לשרת את הציבור ולתרום לקהילה. בין היתר, עוסק הפרויקט בחונכות של ילדים, לרבות העברת שיעורים בנושא משפט בבתי ספר ובמרכזים קהילתיים; סיוע לאוכלוסיות מוחלשות ומוגבלות; ליווי כלכלי של משפחות במצוקה; עזרה לקשישים וניצולי שואה; פעולות חד פעמיות של חלוקת מזון, ביקור חולים בבתי חולים וכיו"ב. ברכותיי על הפרויקט שאני כה גאה בו ושכבוד נשיאת בית משפט המחוזי מרכז, השופטת הילה גרסטל, מלווה אותו מראשיתו. מחמאות לעורכי הדין גלעד כ"ץ ויניב דרי על הרעיון וכן על הביצוע. ברכה מיוחדת לכל עורכי הדין ועורכות הדין שנוטלים חלק בפרויקט.

כמו כן, אני מבקש לציין לשבח את יוזמת פורום הצעירים לקיים בין התאריכים 4 – 6 במרץ 2010 כנס "משפט ודו קיום" במעלות תרשיחא, שמטרתו ליתן למשתתפיו הזדמנות לדון בנושאי הליבה של מערכת היחסים שבין רוב ומיעוט, ולצד זאת, להעשיר את הידע המקצועי בנושאים משפטיים מגוונים. הכנס נערך במסגרת תחום חדש שהושק בפעילות הפורום – "תחום דו קיום" בראשותם של עו"ד יניב דרי, יו"ר (משותף) של ועדת עורכי הדין הצעירים בפורום ויו"ר ועדת הצעירים במחוז הצפון של הלשכה, עו"ד יוסף דראוושה.

כולי תקווה, כי תנצלו את הפעילויות שמציע פורום הצעירים, את הפעילויות האחרות שמציעה הלשכה במסגרת הפורומים המקצועיים השונים ובמסגרת מכון ההשתלמות, ואת ההטבות המוצעות לעורכי הדין כולם, עם התייחסות מיוחדת לעורכי הדין הצעירים, במסגרת מועדון הצרכנות של הלשכה. אני מזמין אתכם להצטרף לוועדות השונות הקיימות בלשכה ולהפוך לחלק פעיל בארגון.

חשוב שיהיו לנו פעילות ופעילים צעירים וצעירות בלשכה צעירה !

בברכה,

עו"ד יורי גיא – רון